logo klor bez tla

,
Narodowe Święto Niepodległości
Lekcja historii w szkole…
11 listopada to symboliczna data, święto odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzień ten ustanowiono świętem narodowym dopiero z ustawą z kwietnia 1937 roku. Do czasu wybuchu II wojny światowej, święto obchodzono tylko dwa razy w 1937 i 1939 roku. Po wojnie Narodowe Święto Niepodległości wróciło do kalendarza oficjalnych świąt państwowych . Główne obchody z udziałem najwyższych władz państwowych odbywają się na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Znajduje się tam Grób Nieznanego Żołnierza.  Jest to symboliczny Grób wszystkich bohaterów , którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.
W przede dniu tak ważnego święta w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Urlach  P. Regina Sadlik wraz z P. Anna Skorupską wraz z uczniami przygotowały dla społeczności szkolnej lekcję historii , opowiadającą o bezimiennych bohaterach walczących o wolność Polski.
„POLSKA TO MY” –pod takim hasłem uczniowie ZSP w Urlach obchodzili kolejna rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy przyszliśmy do szkoły odświętnie ubrani. Na zajęciach lekcyjnych dzieci wykonywały kokardy narodowe nawiązujące do Narodowego Dnia Niepodległości. Był to doskonały sposób na zapoznanie się z historią Polski oraz nauka, jak manifestować patriotyzm w sposób radosny i przyjazny. Jednocześnie uczniowie dowiedzieli się, co znaczą dla Polski słowa odzyskać niepodległość i wolność.
Następnie z przypiętymi kokardami uczestniczyliśmy w szkolnych obchodach Narodowego Dnia Niepodległości. Przedstawienie przygotowane przez nasze 
kółko teatralne pod okiem p. Reginy Sadlik, było piękną lekcją historii, opowiadającą o bezimiennych bohaterach walczących o wolność Polski
11 listopada uczniowie z kl. IV - VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Urlach wzięli czynny udział w parafialnych obchodach Narodowego Dnia Niepodległości.
Po uroczystej Mszy Św. odprawionej w intencji Ojczyzny uczniowie wystąpili w programie artystycznym, w trakcie którego wrócono pamięcią do najważniejszych wydarzeń z historii Polski, recytowano wiersze i śpiewano patriotyczne pieśni. Spektakl został nagrodzony gromkimi oklaskami. Był nie tylko przeżyciem artystycznym, ale również lekcją historii.
Warto pielęgnować pamięć o ludziach, którzy oddali życie za wolność kraju, bo poznając przeszłość można budować podstawy narodowej tożsamości.
 

biplog

  

trzymaj1

 

psia1

 

  

gang1