logo klor bez tla

,

Rok szkolny 2012/13

We wtorek 24 czerwca klasa V przygotowała ognisko i zaprosiła klasę VI. To były bardzo mile spędzone wspólnie 2 godziny. Uczniowie klasy VI serdecznie dziękują młodszym koleżankom i kolegom.


 

Konkurs Tańca dla Przedszkolaków "TAŃCZ Z NAMI"
14 czerwca 2013 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Urlach odbył się I Artystyczny Przegląd dla Przedszkolaków "TAŃCZ Z NAMI"          
  "Cała Polska czyta dzieciom"
  W dniach 1-8 czerwca br. Fundacja "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” po raz dwunasty organizowała Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tradycyjnie sygnałem rozpoczęcia ogólnopolskiego święta czytania dzieciom jest wspólne głośne czytanie "Lokomotywy" Juliana Tuwima. W naszej placówce również świętowaliśmy tydzień czytania, ponieważ propagujemy aktywnie akcje "Cała Polska Czyta Dzieciom”. Dla młodszych słuchaczy, czyli przedszkolaków i klas 1-3 czytał Pan Wójt Robert Denis. Czytanie wierszy Tuwima rozpoczął od "Lokomotywy”, a potem przeczytał min. "O Grzesiu kłamczuchu”, "Rzepkę”, "Zosię Samosie”. Na koniec Pan Wójt zaskoczył dzieci słodkim poczęstunkiem. W klasach starszych czytał Pan Przewodniczący Rady Gminy Rafał Rozpara. Na początku spotkania wytłumaczył uczniom, że wybór utworów nie był przypadkowy – uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z grudnia 2012 r. bieżący rok ogłoszono m. in. Rokiem Juliana Tuwima. W 2013 roku przypada sześćdziesiąta rocznica śmierci tego wybitnego poety – zmarł 27 grudnia 1953 roku. W tym roku minie też sto lat od jego poetyckiego debiutu – publikacji wiersza "Prośba" w "Kurierze Warszawskim”. Pan Przewodniczący rozpoczął czytanie od utworu "Kwiaty Polskie". Podczas tygodnia czytania czytali również rodzice i nauczyciele. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
 Piknik integracyjny w ramach projektu „Przedszkolne Zuchy” 8 czerwca 2013 r.
    Za nami piknik integracyjny, który został zorganizowany w ramach projektu „Przedszkolne zuchy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest odpowiedzią naszej gminy na potrzebę wyrównywania szans edukacyjnych dzieci w wieku przedszkolnym z obszarów wiejskich, a przez to zwiększenie ich szansy na dobry start życiowy. Gospodarzem zorganizowanego na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Urlach spotkania był Wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka.   {youtube}U-FRUN2ZfjE{/youtube}  W pikniku wzięły udział dzieci z Gminnego Przedszkola w Jadowie i Przedszkola Samorządowego w Urlach wraz z dyrektorami, nauczycielami, pracownikami i rodzicami. Wśród gości znaleźli się Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, Wójt Strachówki Piotr Orzechowski, Radna Powiatu Wołomińskiego Małgorzata Łoń, radni naszej gminy, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjum oraz dyrektor GOK w Jadowie.
   Wielu rodziców stawia sobie pytanie - dlaczego warto posłać dziecko do przedszkola i czy w ogóle je tam posyłać?  Odpowiedź brzmi - tak, warto. Okres przed szkołą jest niezwykle ważny dla każdego dziecka. To wtedy uczy się ono, jak prawidłowo funkcjonować w grupie, wtedy również przyswaja wiedzę, która przyda się nie tylko w przedszkolu, ale i w dalszym życiu dziecka. Pobyt w przedszkolu bardzo korzystnie wpływa na rozwój wszystkich umiejętności. Edukacja przedszkolna jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka i nie można jej zaniedbywać, dlatego celem głównym naszego projektu jest edukacyjny rozwój 125 dzieci w wieku przedszkolnym, który był realizowany poprzez zwiększenie liczby przyjętych dzieci, umożliwienie im korzystania z zajęć dodatkowych, wyrównanie szans edukacyjnych dzieci niepełnosprawnych jako istotnego czynnika zwiększającego ich szanse na dobry start życiowy.
   W projekcie realizowanym od sierpnia 2012 roku uczestniczą dzieci uczęszczające do przedszkoli w Urlach i Jadowie. W ramach projektu „Przedszkolne zuchy” dzieci mogły skorzystać z zajęć dodatkowych tj.  języka angielskiego, rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, artterapii, zajęć z logopedą, psychologiem i oligofrenopedagogiem. Do końca projektu zrealizujemy 2 200 godzin wymienionych zajęć z czego 968 godzin zrealizujemy dla dzieci z przedszkola w Urlach a 1 232 godziny dla dzieci z przedszkola w Jadowie. Ponadto w ramach projektu dzieci mogły skorzystać z edukacji teatralnej i aż 8 razy w ciągu roku brały udział w przedstawieniach teatralnych. A w ramach nauki pływania dzieci uczestniczyły w 20 zajęciach na basenie w Wyszkowie.
W ramach projektu doposażono przedszkola w Urlach i Jadowie w materiały i pomoce dydaktyczne za kwotę ponad 38 tysięcy złotych. Wszystkie zakupy były współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zakupiono m.in. tablice interaktywne, rzutniki multimedialne, zestawy plastyczne, zestawy muzyczne, gimnastyczne, akcesoria rytmiczno-ruchowe, zestawy logopedyczne i do nauki języka angielskiego.
Projekt „Przedszkolne zuchy” zakończy się 31 lipca 2013r. jest całkowicie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa a wartość projektu to 399 918,80 złotych.
   Przez cały czas trwania pik¬niku nasi milusińscy korzystali z bezpłatnych „dmuchańców”, brali udział w licz¬nych kon¬kuren¬cjach, obejrzeli teatrzyk „Na straganie”. Nasze Zuchy pokazały również swoje umiejętności teatralne, taneczne i wokalne. Nie zabrakło także ciasta, słodyczy, pieczonej kieł¬basy. Wszystkim dopisywały dobre humory a pogoda była wyśmienita. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa w naszej gminie.
Wycieczka do Żelazowej Woli
Wczesnym rankiem 5 czerwca 2013 r. nasz wesoły autokar wyruszył na jednodniową wycieczkę . Pierwszym punktem naszego zwiedzania był dom urodzenia słynnego artysty – Fryderyka Chopina. Mogliśmy podziwiać przepiękny park z licznymi stawami, oranżeriami oraz drzewami i krzewami z całego świata, które czynią to miejsce niezwykle urokliwym. Na tle zieleni pięknie prezentował się szlachecki dworek – dom urodzenia słynnego pianisty (obecnie muzeum). Co prawda jego wyposażenie nie zachowało się do naszych czasów, jednak w pełni oddaje charakter epoki, w której żył Fryderyk Chopin. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Sztuki Ludowej w Sromowie. Wszyscy byliśmy zachwyceni ruchomymi rzeźbami jakie mogliśmy podziwiać w muzeum. Na koniec odwiedziliśmy muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Pan przewodnik ciekawie opowiadał o historii kolejnictwa i o kolejkach, które mogliśmy zobaczyć. Po pysznym obiedzie, wróciliśmy do szkoły. Wycieczka była bardzo fajna i pouczająca, na długo zostanie w naszej pamięci.

VIII Festyn Rodzinny

   W sobotę, 1 czerwca po raz VIII  społeczność naszej szkoły i przedszkola spotkała się na festynie pod hasłem „Mama, Tata i Ja”.  Razem z zaproszonymi gośćmi: Panem Dariuszem Kokoszką Wójtem Gminy Jadów, Radnymi Barbarą Kowalczyk, Agatą Rupert, Edwardem Sadowskim, Marcinem Cyrychem, Panią Dyrektor Gimnazjum w Jadowie Katarzyną Popowską obejrzeliśmy występy artystyczne dzieci. Mali artyści piosenką i tańcem wyrazili swoją miłość i wdzięczność dla rodziców. Były życzenia i podziękowania. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na powietrzu prowadzonym przez Klauna i wspólnemu grillowaniu.
   Ze wszystkich atrakcji /min. dmuchanych zjeżdżalni/ dzieci mogły korzystać bezpłatnie dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Przeciwdziałania Alkoholizmowi i sponsorom, którym bardzo dziękujemy za wsparcie.  Podziękowaniem  za trud włożony w przygotowanie festynu były roześmiane, szczęśliwe buzie naszych dzieci. Do zobaczenia na rok!

 

  

trzymaj1

 

psia1

 

  

gang1