Uroczystość ku czci ofiar Karnego Obozu Pracy Treblinka I

oraz II Wojny Światowej

2 września 2023 roku przedstawiciele naszej szkoły wraz ze Sztandarem uczestniczyli w corocznej, 25 już uroczystości patriotyczno-religijnej ku czci ofiar Karnego Obozu Pracy Treblinka I oraz II Wojny Światowej.

W uroczystości zorganizowanej przez Muzeum Treblinka udział wzięły delegacje szkół korczakowskich ze sztandarami, przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych oraz rodziny pomordowanych na terenie obozu.

Ogromne wrażenie robiła Droga Krzyżowa od Żwirowni do Miejsca Straceń, w trakcie której wysłuchaliśmy fragmentów wspomnień więźniów tego obozu. To miejsce położone wśród lasów, nasiąķnięte krwią pomordowanych robi niesamowite wrażenie. Tam właśnie zamordowany został nasz patron Janusz Korczak.

Po mszy świętej wysłuchaliśmy montażu słowno- muzycznego, złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. Naszą szkołę godnie reprezentowała p.Dyrektor, p.Agnieszka Suchocka i p.Edyta Żegota oraz Poczet Sztandarowy w składzie: Adam Wierzba, Julia Krasuska, Gabriela Krasuska.

 

  

trzymaj1

 

psia1

 

  

gang1